Svarbi informacija

registracija

Dantų implantacija

Dantų atkūrimui implantais jau daugiau negu 60 metų. Įrodyta, kad  dantų implantacija yra patikimiausia gydymo metodika medicinoje – implanto prigijimas siekia 96-99 procentus.

Kas tai?
Greitas ir neskausmingas būdas atkurti prarastus dantis.
Dantų implantas – tai mažas titaninis varžtelis, sriegiamas į kaulą, pakeičiantis trūkstamo danties šaknį. Ant implanto yra tvirtinama danties karūnėlė. Implantuoti dantys atrodo ir funkcionuoja kaip natūralūs dantys.
Kodėl reikia?
Neturint visų dantų, atsiranda virškinimo problemos, dėl pakitusio sąkandžio prasideda galvos skausmai, nyksta kaulas. Taip pat kinta išvaizda – įdumba lūpos, skruostai, darosi raukšlės.Implantacija yra svarbi investicija į tolimesnę burnos ertmės sveikatą – tinkamai laikantis burnos higienos, pasiektas rezultatas bus maksimaliai estetiškas ir ilgaamžis.

VIENMOMENTĖ IMPLANTACIJA

Kas tai?Siekiant

maksimaliai sutrumpinti dantų implantacijos laiką, siūloma vienmomentė dantų implantacija – vienas iš pažangiausių gydymo metodų, kurį pasitelkus, dvi chirurgines procedūras, dantų šalinimą ir implantaciją, galima atlikti vos vieno vizito metu. Vienmomentė implantacija yra minimaliai invazyvi procedūra, nes dažniausiai jos metu neatliekami pjūviai dantenose. Pasitelkus šį metodą sumažėja chirurginių procedūrų kiekis, išvengiama nemalonių pooperacinių reiškinių ir taupomas pacientų laikas.

Kada reikia?

Šis metodas yra puiki išeitis nepataisomai sugedus vienam ar keliems dantims, patyrus dantų traumas. Implantas įsriegiamas į ką tik pašalinto danties vietą,todėl maksimaliai sumažinamas gijimo laikas – nuolatinis protezas dažniausiai fiksuojamas jau po 2 – 3 mėnesių. Esant poreikiui iš karto po procedūros galimafiksuoti ant danties implanto laikiną danties vainikėlį, todėl nereikia baimintis dėl neestetiško vaizdo po dantų implantacijos. Tai ypatingai aktualu netekus dantiespriekinėje dantų zonoje.

Vienmomentė dantų implantacija rekomenduojama pacientams, kurie:

• Patyrė traumą ar neteko danties priekinėje dantų zonoje.
• Turi stipriai pažeistus dantis priekinėje dantų zonoje.
• Siekia pažeistus dantis atkurti kuo skubiau ir maksimaliai sutrumpinti gijimo laikotarpį po dantų implantacijos.

Kada vienmomentė implantacija yra nerekomenduojama ar negalima?

Vienmomentė dantų implantacija daugeliu atvejų yra galima, tačiau yra nerekomenduojama ar negalima, jeigu:
• Aplink dantį yra pažeisti aplinkiniai audiniai.
• Kilęs žandikaulio audinių uždegimas.
• Nepakanka žandikaulio audinių tankio.
• Aplinkinių dantų būklė yra kritinė.

Dantų implantacijos galimybes kiekvieno paciento individualiai situacijai geriausiai įvertins, implantuojantis gydytojas odontologas, konsultacijos dėl dantųimplantacijos metu.

Kodėl reikia?

Danties netekimas nėra tik estetinė problema. Ilgiau delsiant tai gali sukelti ir kitas su sveikata susijusias problemas:
• Paveikiama kramtymo funkcija.
• Gali atsirasti kalbos defektai, pavyzdžiui šveplavimas.
• Pradeda nykti žandikaulio kaulas, todėl vėliau nusprendus atlikti dantų implantaciją gali reikėti kaulo priauginimo procedūros – augmentacijos.
• Daromas poveikis aplinkiniams dantims bei natūraliam sąkandžiui – ilgainiui šalia esantys dantys ima keisti krypti, bandydami užpildyti susidariusią ertmę.
• Prastėja žmogaus psichologinė savijauta, formuojasi nepasitikėjimas savimi.

VIENMOMENTĖS DANTŲ IMPLANTACIJOS PRIVALUMAI:

• Sumažėja chirurginių procedūrų skaičius – atliekant vienmomentę dantų implantaciją danties šalinimas ir danties implantacija atliekama vieno vizito metu.• Taupomas Jūsų laikas – po danties rovimo pacientui nebereikia laukti 3 – 4 mėnesių tam, kad galima būtų įsriegti implantą. Tai atliekama to paties vizito metu!Gydant konservatyviai ir pašalinus šaknį įprastu būdu, reikia laukti maždaug 3 – 4 mėnesius, kol pašalintos šaknies srityje pilnai susiformuos kaulas ir tik tuometalima atlikti danties implantaciją, po kurios vėl reikia laukti maždaug 2 – 3 mėnesius, kol implantas pilnai prigyja. Tik tada galima atlikti protezavimą, todėl įprastaitoks gydymas užtrunka maždaug 5 mėnesius. Atlikus vienmomentę implantaciją, šis laikotarpis sutrumpėja ir danties vainikėlis belieka laukti apie 3 mėnesius.
• Lengvesnis pooperacinis laikotarpis – išvengiama po tradicinės implantacijos procedūros neretai pasireiškiančio patinimo, kraujavimo ir skausmo arba šiesimptomai pasireiškia minimaliai, todėl nesutrikdomas Jūsų įprastas gyvenimo ritmas.
• Estetika – tos pačios procedūros metu pašalinant dantį ir įsriegiant implantą, išsaugoma natūrali dantenų linija, o galutinis estetinis rezultatas yra geresnis.Tai ypatingai svarbu atliekant priekinių dantų implantaciją. Po vienmomentės implantacijos beveik visuomet galima pagaminti ir gijimo laikotarpiui ant implantopritvirtinti laikiną danties vainikėlį, kuris ne tik atrodo labai natūraliai, bet ir prilaiko dantenas.
• Saugumas – daugelis mano, kad danties šalinimą ir implantaciją atliekant vieno vizito metu gali atsirasti infekcija, tačiau tai – mitas! Atliekant danties šalinimo procedūrą ir prieš sukant implantą audiniai yra kruopščiai išvalomi, paruošiami implantavimui. Dar vienas mitas – implanto stabilumas. Šiais laikais naudojamipažangūs dantų implantai yra atitinkamo dizaino, kuris tvirtai įsitvirtinakaule, todėl tai saugus ir patikimas metodas

.

Visų dantų atkūrimas ant implantų

Kas tai?

Visų dantų ant implantų atkūrimo metodika – vienas iš garsiausių populiariausių pasaulyje implantavimo ir protezavimo būdų. Pasitelkus šį metodą, visi vieno žandikaulio dantys atkuriami vos ant 4 arba 6 implantų. Tai kardinaliai keičia visą gydymo eigą, laiką ir kaštus.

Taikant šią metodiką, pašalinami likę žandikaulio dantys ir įsriegiami 4 arba 6 implantai, o ant jų tvirtinamas naujas, patogus, pilnai kramtymo funkciją atliekantis dantų protezas.

Šis metodas leidžia sumažinti chirurginių procedūrų kiekį ir išvengti sudėtingų kaulo priauginimo operacijų. Tai puiki alternatyva siekiant išvengti nepatogaus išimamo protezo nešiojimo. Šiuo metodu atkurti dantys yra itin stabilūs ir neišimami, todėl nesukelia diskomforto kramtant, priešingai nei išimami protezai – plokštelės.

Kada reikia?

Visų dantų atkūrimo ant implantų gydymo metodika gali būti taikoma šiais atvejais:

  • 6 ar daugiau dantų viename žandikaulyje praradusiems pacientams, kuriems netinkamas segmentinis protezavimas;
  • Kai dėl periodontito paciento dantys tampa paslankūs;
  • Kaip alternatyva pacientams, nešiojantiems dantų plokšteles ar kitus išimamus protezus.

Kodėl reikia?

Netekus dantų, kramtymo funkcija neatliekama kokybiškai, todėl atsiranda virškinimo problemos, dėl pakitusio sąkandžio gali prasidėti galvos skausmai, nyksta žandikaulio kaulas, gali atsirasti ir kitų sveikatos sutrikimų. Taip pat pasikeičia išvaizda – įdumba lūpos, skruostai, atsiranda raukšlės. Netekę dantų tampame uždaresni, vengiame šypsojimosi.

 

darbus atlieka šis gydytojas:

INA 1

Ina Andrulionė

Veido ir žandikaulių chirurgė