Svarbi informacija

registracija

Endodontija

  ENDODONTIJA (DANTŲ KANALŲ GYDYMAS)

Endodontiniu vadinamas danties šaknų kanalų gydymas. Dantį sudaro kietas viršutinis sluoksnis iš emalio ir dentino, o viduje yra nervas ir kraujagyslės. Jei dantis giliai pažeistas karieso, įskilęs, nulūžęs, netinkamai ar daug kartų gydytas, bakterijos pasiekia danties vidų ir infekcija apima nervą ir kraujagysles. Dantis tampa itin jautrus karštam ir šaltam maistui, skausmingas kramtant ar liečiant, įgauna pilką atspalvį; dantenos patinsta, gali atsirasti nepakenčiamas danties skausmas. Kai kuriais atvejais endodontinio gydymo gali reikėti ir nesant jokių matomų danties pažeidimų ar nejaučiant simptomų. Tačiau gali būti kad infekcija iš lėto pažeidžia nervą, nesukeldama skausmo, plinta per danties šaknį į aplinkinį kaulą, jį ardo ir uždegimas išplinta.

    Endodontinio gydymo gali prireikti ir dantims , kurių kanalai jau yra gydyti. Taip gali nutikti, jei šaknų kanalai buvo nekokybiškai užsandarinti ir į juos vėl pateko bakterijų. Uždegimas gali prasidėti vėl iš naujo, išplisti už danties ribų ir ardyti kaulą. Tada taikomas endodontinis pergydymas – senas kanalų užpildas yra pašalinamas, viskas iš naujo išvaloma, sterilizuojama ir sandariai užpildoma.

KAIP TAI VYKSTA ?

  • Gydytojas odontologas atlieka apžiūrą, įvertina paciento nusiskundimus, padaro dantų rentgeno nuotrauką ir nusprendžia, ar reikalingas endodontinis gydymas.
  • Naudojamas vietinis nuskausminimas, todėl procedūra neskausminga.
  • Išvalomi ėduonies pažeisti audiniai, pasiekiama danties viduje esanti ertmė, kurioje yra nervas ir kraujagyslės.
  • Specialiais itin mažais instrumentais ertmė ir kanalai išvalomi, pašalinant dėl infekcijos žuvusius nervą ir kraujagysles. Ertmė dezinfekuojama, sunaikinamos visos joje esančios bakterijos.
  • Jei infekcija jau yra išplitusi į aplink dantį esantį kaulą, dantis užpildomas vaistų. Vaistai dantyje paliekami bent savaitei. Pagal poreikį juos gali tekti keisti keletą kartų, vadinasi gali prireikti kelių vizitų.
  • Jei infekcija neišplitusi ir nepažeidusi kaulo, danties kanalus galima iš karto pripildyti medžiagos, kuri juos užsandarina ir neleidžia iš naujo atsirasti uždegimui.
  • Užpildžius kanalus, dantis užplombuojamas danties spalvos plomba arba protezuojamas vainikėliu ir toliau atrodo bei funkcionuoja visiškai natūraliai.

darbus atlieka šis gydytojas:

Urtė Laurutė

Urtė laurutė

Gydytoja odontologė

Indrė stonytė

indrė stonytė

Gydytoja odontologė