Svarbi informacija

registracija

Dantų protezavimas

Kas tai?

Dantų protezavimas – viena populiariausių ir dažniausiai atliekamų odontologinių procedūrų, kurios metu atstatoma kietųjų danties audinių anatominė forma. Dantų protezavimas taikomas tuomet, kai danties nebeįmanoma atkurti plombinėmis medžiagomis. Dėl amžiaus, įvairių traumų, patologijų ir rūgščių erozijos pažeidos (karieso) dantų emalis dyla, silpsta. Šiuolaikinė odontologija ir pažangiausi dantų technologų laboratorijos sprendimai gali pasiūlyti platų dantų restauracijų spektrą – nuo kramtomųjų dantų anatomijos atstatymo iki estetinio priekinių dantų protezavimo plonytėmis laminatėmis. Skaitmeninės odontologijos galimybės leidžia atkurti danties paviršių tiksliai – visapusiškam jūsų kramtymo komfortui bei restauracijų ilgaamžiškumui užtikrinti.

Kada reikia?

Didžiuojamės galėdami pacientams pasiūlyti itin platų dantų protezavimo paslaugų pasirinkimą, nuo pavienių dantų atstatymo skirtingų rūšių vainikėliais iki dantų tiltelių, ar viso lanko protezo. Protezuojami savi dantys bei dantų implantai. Paprastais žodžiais tariant, jei dantys nudilę, nuskilę, nulūžę, trūksta vieno, keleto ar viso lanko dantų, taip pat ieškote ilgaamžiško sprendimo, nepriekaištingos estetikos ir kramtymo laisvės – jūs tinkamas pacientas dantų protezavimui.

Procedūros eiga

Dantų protezavimas visiškai skausmo ir diskomforto nesukelianti procedūra, o dažnais atvejais tam pakanka vos keleto vizitų pas odontologą.

Visas protezavimo rūšis galima suskirstyti į dvi grupes: neišimamų ir išimamų protezų.

Neišimami protezai

Neišimami protezai– tai dirbtinės karūnėlės, tiltiniai protezai ir protezai, besiremiantys į implantus.
Pastaruoju metu neišimamose konstrukcijose dažniausiai naudojamos įvairiausių medžiagų karūnėlės:

  • Metalo keramikos karūnėlės, kurių pagrindą sudaro specialus medicininis metalų lydinys – dėl to karūnėlė tampa ypač atspari. Iš išorės metalo keramikos karūnėlė padengta specialia keramikos mase – dėl šios savybės dantų neįmanoma atskirti nuo tikrų.

Pacientams, ypač besirūpinantiems savo sveikata, ar alergiškiems kai kuriems metalams, mes galime pasiūlyti cirkonio oksido karūnėles.

  • Cirkonio keramikos karūnėlės– tai technologijos naujovė odontologijoje. Unikalios cirkonio savybės perteikiamos karūnėlėms, tad jos yra itin patvarios ir estetiškai harmoningos. Mat cirkonis yra metalo atsparumo, o jo išvaizda tarsi keramikos, be to kas yra itin svarbu, yra laidus šviesai. Visa tai leidžia pacientui užmiršti, jog jų burnoje dirbtinės karūnėlės.

Karūnėlė – tai danties atkūrimo būdas, kai naudojama konstrukcija, dengianti matomą danties pusę. Plačiausiai paplitęs protezavimo būdas. Naudojamas atkurti smarkiai karieso pažeistus, nulūžusius, skilusius ar spalvą pakeitusius dantis, t.y. tuos dantis, kuriems būtina atkurti jų funkciją ar estetiką.

Tilteliniai protezai – tai neišimami vieno ar kelių prarastų dantų pakaitalai. Dirbtinis dantis, atstojantis defektą, yra tarpinė dalis, kuri sulydoma su gretimų dantų karūnėlėmis. Nepaisant to, kad tiltelinis protezas leidžia visiškai atkurti prarasto danties funkciją, jis turi rimtą trūkumą: kad jį užfiksuotų, būtina nudildyti sveikus gretimus dantis.

Laminatai (kitaip laminatės, venyrai) – estetinės restauracijos rūšis, kai dantis padengiamas itin plona keraminė plokštele. Šios plokštelės itin glaudžiai priglunda prie danties, yra labai patvarios, todėl toks protezuotas dantis atrodo idealiai gražus, o jo funkcionalumas pratęsiamas ganėtinai ilgam.

Užklotas – tai mikroprotezavimo būdas, padedantis atkurti danties vainiko audinius ir maksimaliai išsaugoti sveikuosius, šiuolaikinis plombavimo būdas. Kultiniai įklotai gaminami laboratorijose iš aukštos kokybės bemetalės keramikos:

  • estetiškai nesiskiria nuo natūralaus danties audinio;
  • nereikalauja papildomo danties apdorojimo, t.y. yra tausojanti metodika;

Išimami protezai

Išimami dantų protezai naudojami, kai dantų belikę vos keli, arba jų visai nėra – akrilinės plastmasės, lanko atraminiai, nailoninio termoplastiko ir pan.

  • Lankinis atraminiai protezai– išimamų protezų rūšis, pastaruoju metu dažnai naudojama dėl savo estetinės išvaizdos ir patogios konstrukcijos, kuri sudaryta iš dirbtinių dantenų fragmentų ir dantų, sujungtų tarpusavyje lanku.Šios technologijos ryškus pranašumas – užrakinimo mechanizmas, leidžiantis patikimai fiksuoti protezą burnos ertmėje. Kiekvienu unikaliu atveju pacientui pritaikomas jam tinkamas tvirtinimas, atsižvelgiant į dantenų būklę bei trūkstamų dantų kiekį.
  • Nailono termoplastiko protezai– konstrukcija, pakeičianti kelis trūkstamus dantis, gaminama iš minkštos plastmasės. Fiksavimo technologija labai patogi, nesukelia diskomforto vos tik pradėjus nešioti: protezo pagrindas nuo burnos ertmės šilumos tampa lankstus ir lengvai prisitaiko, todėl patikimai prisitvirtina burnoje.

darbus atlieka šis gydytojas:

?????????????????????????????????????????????????????????

Natalija Danilova

Gydytoja odontologė

10

Asta Kundrotė

Gydytoja odontologė