Svarbi informacija

registracija

Dantų plombavimas

Kas yra dantų plombavimas?

Dantų plombavimas yra būtinas, kai dantyje dėl karieso atsiranda kariozinė ertmė – skylutė. Odontologas išvalo šią ertmę ir ją užpildo plombine medžiaga, atkuria funkcionalią danties formą ir sugrąžina jam estetinį vaizdą. Laiku neužplombavus danties, kariozinė ertmė didėja ir pacientas pajunta skausmą, uždelsus per ilgai – gali prireikti dantį išrauti.

Atstatant sugedusį dantį, atkuriama danties anatominė forma, kramtymo funkcija bei estetinė išvaizda. Šiais laikais kokybiška plomba galima atstatyti net ir labai pažeistus dantis. Tik reikia turėti omenyje, kad, kuo didesnė plomba – tuo trumpesnis gali būti jos tarnavimo laikas. Todėl, nors ir galima visą dantį atstatyti vien tik plombinėmis medžiagomis, tam tikrai atvejais ilgaamžiškumo toks gydymo variantas neturės – dantį rekomenduosime protezuoti.

Kiek laiko tarnauja plombos?

Plombos gali tarnauti 5-15 metų. Tai priklauso nuo įvairių faktorių: bruksizmas (griežimas dantimis), prasta burnos higiena, netaisyklingas sąkandis ar ypatingai didelė plomba, tuomet įspėjame, kad galimas greitesnis plombos nusidėvėjimas ar nutrupėjimas.

darbus atlieka šis gydytojas:

margarita 3

Margarita balčiūtė

Gydytoja odontologė

10

Asta kundrotė

Gydytoja odontologė

?????????????????????????????????????????????????????????

Natalija Danilova

Gydytoja odontologė